Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Günlük Alımlar 900 Ton’a Çıktı
AK Parti Havsa İlçe Başkanı Av. Aydın Balkan ve yönetim kurulu üyeleri buğday alımlarında oluşan sıkıntılara çözüm bulmak amacı ile Havsa Toprak Mahsulleri Ofisi'ni ziyaret etti.

Nilay YILMAZ

    Konuya ilişkin gazetemize açıklama yapan İlçe Başkanı Av. Aydın Balkan, “Seçim çalışmaları nedeni ile köylerimize yaptığımız ziyaretlerde bir taraftan 24 Haziran seçilerine ilişkin destek isterken, bir taraftan da köylümüzün sorunlarını dinleyerek çözüm arıyoruz. Malum çiftçilerimizin bir sene emek verip bekledikleri buğday hasadı başladı. Maalesef verim, çiftçimizin beklediği düzeyde gerçekleş-medi. Toprak Mahsulleri Ofisi de harmanın başlaması ile buğday alımlarına başladı. Bu ziyaretlerimizde, alımlar esnasında bir takım aksaklıklar çiftçimiz ve köylümüzden bizlere iletildi.
    Bu sorunların çözümü için bizlerde Havsa Ofis Amirliğini ziyaret ederek Müdürümüz Sn. İsmail Yaman ile istişarelerde bulun-duk. Bu sorunların başı, günlük alım miktarındaki sınır idi. Ran-devuların ileri tarihlere sarkmasına neden oluyordu. 
    Tabi ofisimizin kapasitesi ile ilgili bir durum olsada, müdürümüzün de girişimleri ile günlük alım miktarını 9 Temmuz'a kadar 850 Tondan 900 Tona çıkardık. Umarım bu artışın çiftçilerimize bir nebze faydası olur. Alımlarda oluşan diğer sorunlarla ilgili de gerek kurumumuz ile gerek çiftçilerimiz ile sürekli 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com