Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Musulca’da Geleneksel Şükür Yemeği
İlçemize bağlı Musulca köyünde 'Konacık Şükür yemeği etkinliği’ 21 Haziran 2018 Perşembe günü (dün) yapıldı.

Nilay YILMAZ

    Geleneksel hale gelen etkinlik her yıl Musulca köyünde binlerce davetlinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.
    Etkinliğe, İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Mehmet Utku Davulcu, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Güder, Belediye Başkan Vekili Ah-met Tufan Baş, Milletvekili Adayları, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu,  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, daire amirleri, Belediye ve İl ge-nel meclis üyeleri, Musulca Köyü muhtarı Ra-sim Köyatası, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    İlçemize bağlı Musulca köyünde Hıdrellez'i 45 gün geçtikten sonra ki ilk perşembe günü yapılan 'Konacık Şükür Yemeği' geleneği bir asırdır devam ediyor.
    “İnsan düşünmek ve sevmek için dünyaya gelmiştir. Nimetleri Allah'a şükrederek elde tutunuz. İnsan olabilmenin yolu, yaratılan her şeye sevgi ve merhamet duyabilmektir.” Bu sözlerin ışığında dostluk ve sevgi bağlarını güçlendirmek. Ve Allah'ü Tealanın verdiği nimetlere şükretmek için yapılan yemeğe yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Bulgaristan'ın Konacık köyünden geçtiğimiz asır başlarında Musulca Köyüne göç eden soydaşlarımızın Konacık köyünde ki geleneği torunları sürdürüyor.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com