Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Ş.Ö.M.B.M ve Teknik Anadolu Lisesi Tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı Düzenledi
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında 07 Mayıs 2018 Pazartesi günü (dün) Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Sertkan YILMAZ

    Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mes-leki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 1.'ncisi düzenlenen Tübitak 4006 Bilim Fuarına;  Fizik alanında 2, Edebiyat alanında 2, Matematik alanında 4, Kimya alanında 4, Biyoloji alanında 1, Bilişim Teknolojileri alanında 2, Muhasebe Finansman alanında 1, Felsefe alanında 1, Elektrik Elektronik Ala-nında 2, Çocuk Gelişimi alanında 2, Beden Eğitimi alanında 1 proje olmak üzere toplam 22 projeyi 44 öğrencimiz, 12 danışman öğretmenin ve okul idarecilerinin özverili çalışmalarıyla hazırlandı. 
    Fuar açılışına Belediye Başkan Vekili Tufan Baş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Kaflı ve Aydın Avcı, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni projelere kapı aralaması amaçladı. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrenciler ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Biliyoruz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Proje çalışmalarının her biri ileride başarılı çalışmalara atılacak büyük imzaların ilk basamağı olacak.
    BatıEkspres gazetesi olarak TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com