Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
100 Bin İmza Kampanyası Tüm Hızıyla Devam Ediyor
24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için 100 bin imza kampanyası tüm şehirlerde olduğu gibi Edirne'de de tüm hızıyla devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    İyi Parti Havsa İlçe Teşkilatı, hem en yüksek oyu almak hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girecek olan adayları için 100 bin imzaya ulaşmak adına sabah erken saatlerden itibaren Yüksek Seçim Kurulu'ndaki yerini aldı.
    Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı için toplanan imza kampanyasına İyi Parti Havsa İlçe Teşkilatı ve üyelerinin yanı sıra imza vermek için çok sayıda Havsalı vatandaş da, erken saatlerden itibaren Seçim Kurulu'na akın etti.
    Bu arada İyİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, imza kampanyasının 09 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edeceğini belirterek, imza vermek isteyen vatandaşları Seçim Kurulu'na beklediklerini kaydetti. Aktaş, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada;     “Cumhurbaşkan adaylığı için imza işlemleri süreci aşağıda açıkladığım şekilde olacaktır.
    İmzasıyla Cumhurbaşkanı adayımız sayın Meral Akşener'e destek olmak isteyen vatandaşlar TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya TC kimlik kartıyla birlikte 4-9 mayıs tarihlerinde kayıtlı oldukları ilçe seçim kurulu başkanlığına şahsen müracaat edecekler.
    İlçe seçim kurulu görevlisi Cumhurbaşkanı tercihini kullanacağı kişiye göre bilgisayarda kayıtlı olan formu dolduracaktır.
Doldurulan bu formun yazıcıdan çıktısı alınarak müracaat edenin ıslak imzası ile imzalaması sağlanacak.
    İmzalanmış formlardan bir sureti ilçe seçim kurulunda kalacak bir sureti de müracaat edene verilecek ve işlem böylece tamamlanmış olacaktır.
    İmzaların sayısal denetimi bakımından ilçe seçim kurulundan alınacak suretin ise fotoğraf çekilerek İyi Parti Genel Merkezi tarafından ilan edilecek telefon numarasına ilçe başkanlıklarımızın takibi ile WhatsApp üzerinden gönderilecektir. Seçim kurulu Başkanlığı Edirne'de olduğu için ilçemizden de 9 Mayıs Çarşamba gününe kadar her sabah 10'da belediye önünden araç kalkacaktır. Genel Başkanımızın imza kampanyasına yakışır bir destek vermek istiyoruz. Bu nedenle seçme hakkı olan tüm vatandaşlarımızı ilçe seçim kurullarına giderek imza vermeye davet ediyoruz. Bu mücadeleye bütün vatandaşlarımızın katkı sağlamasını bekliyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com