Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Havsa Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisleri Toplantısına Katıldı
Havsa Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi 28 Nisan 2018 Cumartesi günü 1.Trakya Kent Konseyi Kadınlar Meclisleri toplantısına katıldı.

Nilay YILMAZ

    Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonun da düzenlenen toplantıya Havsa Kent Konseyi kadınlar meclisi adına Emine Öztürk, Erdeniz Asma ve Melike Yılmazel katılarak çevre illerden gelen kadın meclislerine Havsa'mız ve çalışmaları hakkında bilgi aktardı.
Toplantıda Havsa Belediyesi Kent Konseyi adına söz alan Emine Öztürk, 4 ay önce başladıkları bu yolculukta kadınların yeteneklerini sergilemesi ve bunları ilçe ekonomisine kazandırmanın aşamalarını anlattı. Öztürk “Her hafta düzenli olarak Milli Egemenlik parkının yanında kurulan el emeği pazarında kadınlarımız kendi mutfağında ürettiği katmer, sarma, çığ börek, içli köfte, tatlılar, turşu, tarhana, makarna, soslar, bal, doğal sirkeler gibi ürünleri ilçe halkımıza sunduk. 
Ayrıca el işlerinde örgü, şal, atkı, şapka, yelek ve çocuklar için antibakteriyel iplerden örülen giyecek ve oyuncak bebekler standında  yer aldı. Bir arada bulunmaktan ve üretmekten çok memnunuz. İlçe Kaymakamı Yunus Ataman ve Havsa Belediye Başkanımız Oğuz Tekin de başından beri bizimle beraber, Başkanımız toplan-tılarımızda, cumartesi günleri standımızda bizlere destek vermek-tedir. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.” dedi.
Gazetemize kent konseyi ile ilgili açıklamada bulunan İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin, “Kadınlarımız bizim en kıymetlilerimiz. Onların toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmak ve ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmaları için yoğun çaba gösteriyoruz. Kadın meclisimizle devamlı istişare halindeyiz, kendilerine her konuda destek vermeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde fuar, festival gibi etkinliklerde de Kadın meclisimizi görmek istiyor ve bu yönde çalışıyoruz.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com