Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2019 Pazar
CHP Havsa İlçe Başkanı Özden, “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz”
CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden ülkemizin 21 aydır OHAL ile yönetiliyor olması ile ilgili gazetemize yaptığı yazılı açıklamada “OHAL değil demokrasi istiyoruz”dedi.

Nilay YILMAZ

    CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden yaptığı yazılı açıklamada, “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuzda'ki FETÖ darbe girişiminin ardından  20 Temmuz'da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşrutiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır.Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumklarıyla desteklendiği “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.
    Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir.İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK 'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir.Türkiye'yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.
    AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcısolcu, muhafazakar- sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.
    Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir.Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır.
    Sendikalar, meslek odaları ve birlikleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır.
    Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden, çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir.
    Sadece bu meydandan değil, Türkiye'nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara'daki Saraylıları uyarıyoruz.Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com