Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
16 Ocak 2019 Çarşamba
Başkan Tekin, “İlçemize Doğal Gaz Geliyor”
Kısa bir süre önce başlatılan ilçemizi doğal gaz ile buluşturma çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

Sertkan YILMAZ

    İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin'in girişimleri sonucunda ilçemize  bir hafta içerisinde 20 km lik çelik ana boru döşenmeye başlanacak.
    İlçemizin modern, çağdaş temiz bir  ilçe durumuna gelebilmesi için ilçe halkının da uzun süredir beklediği temiz ve çevreci enerjiden yararlanabilmek adına Trakya Bölgesi Doğal Gaz Edirne İşletmesi ile süren görüşmeler ve çalışmalar sonucunda ilçemize doğal gazın gelmesi için start verildi.
    Konu ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı  Oğuz Tekin gazetemize yaptığı açıklamada, “İhale süreci tamamlanan Havsa’mızın Doğal gaz kullanması ve şebeke hattının kurulması konusunda Trakya Bölgesi Doğal Gaz Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir'i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduk. İhalesi yapılan ve her türlü izinleri alınan Edirne'den Havsa'ya doğal gazı getirecek 20 kilometrelik çelik ana borunun döşenmesine bir hafta içinde başlanacak. Akabinde İlçemiz Yeni Mahalle'de doğal gaz dağıtım borularının döşenmesine başlanacak. 
    İlçemiz Yeni Mahalle'de orta okula kadar olan bölgede önümüzde ki kış yılbaşına kadar doğal gazı yakacağız. Bir sonra ki kış mevsiminde tüm ilçemizde doğal gazı hemşehrilerimiz yakacak. Hayırlı olsun.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com