Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Belediyeden Çiftçilere Müjde
İlçemiz Belediyesi çiftçilerin yıllardır süre gelen sorununu çözmek için harekete geçti.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Canlı Hayvan Pazarı girişinde sadece çiftçilerimizin kullanacağı su için sondaj çalışmalarına 09 Nisan 2018 Pazartesi günü(dün) başladı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Bu zaman kadar çiftçilerimiz özellikle zirai mücadelenin ilaçla yapıldığı zamanlarda çok sıkıntı çekiyorlardı. Evlerinden su doldurarak gerek zaman kaybı gerekse kullanılan klorlu suların ilaçlarla etkileşimi sonucunda olumsuz so-nuçlarla karşılaşabiliyorlardı.
    Havsa Belediyesi olarak çiftçilerimizin bu sorununu bir nebzede olsa çare olabilkmek adına Havsa Canlı Hayvan Pazarı girişine 09 Nisan 2018 Pazartesi günü(dün) ekiplerimizce su sondajı çalışmalarına başladı.Böylelikle çiftçilikle uğraşan herkes hızlı ve ko-lay bir şekilde doğal su alımı yapabilecek.”dedi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Tekin çevreye gelişi güzel atılan zirai ilaç kutuları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “İlçemiz ve köy-lerinde tarımla uğraşan çiftçi sayısı oldukça fazla. Zirai mücadelenin ilaçla yapıldığı bu dönemlerde kısmen de olsa ilaç ambalajları gelişi güzel atılmakta beraberinde insan ve çevre sağlığına zarar vermek-tedir.
    Çiftçilerimizden tek isteyimiz su alırken zirai ilaç ambalajlarını getirerek belediyemiz temizlik işleri müdürlüğüne teslim etme-leridir.Böylelikle ilçemizde bu sorunu da da el birliği ile çözüme kavuş-turmuş olacağız. Hem doğaya hemde gelecek nesillere faydalı bir iş yapmış olacağız. Konuya tüm vatandaşlarımızın duyarlı olacağından hiç şüphem yok. Bu vesile ile tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon geçirmelerini dilerim.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com