Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Cumhuriyet İlkokulu “İsmiyle Müsemma Okullar” Projesi Etkinliği Gerçekleştirdi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün himayesinde ve Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla “İsmiyle Müsemma Okullar” projesi kapsamında 04 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 13.30'da İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu çok amaçlı salonunda tören düzenlendi.

Sertkan YILMAZ

    Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vekili Aydın Avcı merkez okul müdürleri, öğrenci velileri katıldı.
    “İsmiyle Müsemma ”yapısı ve karakteriyle örtüşen anlamıma gelen bu projede okullarımızın ismini kimden aldığı, isminin, anamı okul kültürüne ve karakterine uygunluğunu eğitim öğretim faaliyetleri ile öğrencilerine velilere ve çevreye öğretmek hatırlatmak hedeflenmektedir.
    Cumhuriyet İlkokulunda yapılan bu sunumda başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan program okulun tarihçesinin ve fiziki yapısının anlatıldığı kısa film ile devam etti. Cumhuriyete nasıl kavuştuk, nasıl emek verdik, nasıl korumamız gerektiğini anlatan şiirler ve öğrencilerin konu ile ilgili hazırlamış oldukları oratoryo ile devam eden program, marşların söylenmesi ile son buldu.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com