Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
İlçemizde Ortaokullar ve Liseler Arası Münazara Turnuvası Yapıldı
Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arası münazara yarışması 03-04-05 Nisan tarihleri arasında Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Avcı, okul müdürleri, öğretmenler, juri üyeleri ve misafirlerin katıldığı münazara yarışmalarında öğrenci grupları birbirleri ile kıyasıya mücadele etti.
    Yapılan etkinliklerde,  münazaranın herhangi bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulduğu bir yarışma olduğu, münazarada önemli olanın “savunma” olduğu, taraftarı az olan bir düşüncenin iyi savunulduğu zaman çok kişi tarafından takdir edilebileceği belirtildi.
    Ortaokullar arasında üç tur halinde düzenlenen yarışmanın finali Atatürk Ortaokulu ve Abalar Ortaokulu arasında yapıldı. 
    Bir çocuk için köyde yaşamanın daha iyi olduğunu savunan Atatürk Ortaokulu öğrencileri münazaranın kazananı oldu.
    Liseler arasında yapılan iki turlu yarışmanın ikisinin de galibi olan Şahika Erkurt Anadolu Lisesi yarışmanın da birincisi oldu.  Birinci yarışmada “Kişilerin işledikleri suçlarda aileleri de sorumludur”anti teziyle ikinci yarımada da “Spor bir endüstri haline getirilmelidir.” tezi ile öğrenciler yarıştı.
    BatıEkspres gazetesi olarak yarışmayı kazanan gurupları tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com