Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
“Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz”
İlçemizde mülkiyeti belediyeye ait olan ve ilçemizin en güzel yerinde bulunan 7 dükkan,03 Nisan 2018 Salı günü Saat:14.00'da Belediye Encümen üyeleri huzurunda yapılan ihaleyle satıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçemizde uzun zamandır konuşulan ve sonucu merakla beklenen Belediye Çarşı Dükkanlarının satış ihalesi geçtiğimiz Salı günü yapıldı.
    Belediye´ye ait çarşı dükkanlarında uzun yıllardır kiracı olan esnafların çoğu ihaleden dükkanlarını satın aldılar.Muhammen bedellerinin oldukça üzerine satılan dükkanlar sayesinde İlçemiz Belediyesi kasasına 2 milyon 370 bin TL girdi.
İlçede şimdi bu para ile Belediyenin ne yapacağı merak edilirken İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin satılan çarşı dükkanları sonrasında gazetemize yazılı açıklamada bulundu.Tekin projelerini tek tek anlattı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin kaynak yaratıp, belediyeye ait borçların ödeneceği ve yeni projelerle hizmete aralıksız devam edeceklerini belirterek yaptığı açıklamasında; Birçok Belediye Başkanı alt yapı çalışmalarına girmek istemez ve girmez.Çünkü yatırımı toprağın altına yapıyorsunuz. Gözle görünen bir şey yok.Maliyeti çok yüksek ve Belediye bütçelerini zorlar.Ama biz hiçbir zaman anı düşünen ileriye yatırım yapmayan bir ekip olmadık.Zor bir süreçten geçtik.Hem maddi hemde manevi olarak alt yapı çalışmalarımızı yaparken yıprandık. Ancak bugün burada gurula söylüyorum altyapı çalışmalarımız tamamıyla bitti. Cumhuriyet tarihinde ilçemizde bir ilki gerçekleştirdik.Sadece 3 bin metrekarelik bir alanın taş çalışmaları kaldı. Bu alanı da Nisan-Mayıs aylarında tam anlamıyla bitmiş olacak. Nisan ayında bitecek diyorum çünkü Nisan ayında doğalgazında ilk kazmasını vuracağız.Bu konu ile ilgi tüm görüşmelerimizi ve hazırlıklarımızı bitirdik.İlçemize doğalgaz geliyor.Doğalgaz çalışmalarına bozuk olan yerlerimiz öncelikle olmak üzere oralardan başlayacağız. Hemen üst yapılarını yapıp, halkımızın sıkıntılı döneminden kurtaracağız. Alt yapı çalışmalarımızla aynı zamanda arıtma tesisimiz bitti. Arıtma tesisimiz fal bir şekilde hizmet veriyor. Yine altyapı çalışmalarımızdan biri olan tamamen doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalarımızın da ihalesi bitti. Önümüzdeki hafta yer teslimi yapılıp ilk kazmayı vuracağız. Dönemimizde alt yapı çalışmalarının yapılması bizim için ayrı bir sevinç.
    Şimdi artık proje zamanı.Maddi anlamda kaynak bulmada zorlanıyorduk.İlçemizde uzun zamandır belediyeye ait çarşı dükkanlarının satışı gündemdeydi.Biliyorum.Geçtiğimiz Çarşamba ihalesini yaptık.İçerisinde kiracısı olan esnaf kardeşlerimiz aldı büyük bir kısmını.Bu satıştan elde ettiğimiz 2 milyon 370 bin TL' nin büyük bir kısmını pazar yerimizin kapalı alan haline gelmesiyle ilgili olan projemizde kullanacağız.Artık Pazar yerimiz bir cazibe yeri haline gelecek.Esnafımız ve vatandaşlarımız kışın ve yazın sıkıntı çekmeyecek.Bu projemiz ile ilgili tüm çalışmalarımızı bitirdik.Havsa Halkımızın yaz sonuna kadar hizmetine sunmayı düşünüyoruz” dedi.
Trakya'nın en büyük canlı hayvan pazarı olma özelliğine sahip olan     Havsa Canlı Hayvan  Pazarının üstünün kapatılmasına dair çalışmaların da başladığını belirten Tekin, “Trakya'nın en büyük canlı hayvan pazarı her hafta cumartesi günü ilçemizde kuruluyor.Bu konuda adeta bölgede bir markayız.
    Hayvan Pazarımızın üstünün kapatılmasına dair bir takım çalışmalarımız oldu. Çünkü Hayvan Pazarı her ne kadar Havsa'da kurulmuş olsa da bu pazar bölgemizin pazarı. Her konuda her derdimizde her sıkıntımızda başımızı yaslayabildiğimiz, kendisinden destek alabildiğimiz Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan'ın hayvan pazarımızın üzerinin kapatılmasına dair hassasiyetini de takdirle karşılıyoruz. Kendisi bu konuda bize destek olacağını geçtiğimiz Havsa ilçe kongremizde müjdesini verdi. Belediye olarak bu yatırımları yaparken maddi anlamda zor günler geçirdik.
    Geçtiğimiz yıllara nazaran İller Bankasındaki payımızın düşmesinden ve borçlarımıza kesilmesinden bir takım ekonomik sıkıntılar yaşadık.Bu dükkanlarımız satışı ve yaratacağımız diğer kaynaklarımızla halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.
    Dün olduğu gibi bugünde Havsa halkı her şeyin en iyisine layıktır düşüncesiyle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
    Önümüzdeki günlerde 9 yıl boyunca yaptığımız hizmetleri ve bundan sonra yapacaklarımızı yerel gazetemiz aracılığı ile siz değerli halkımızla paylaşmaya devem edeceğiz.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com