Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
Meral Akşener Cumartesi Alpullu’ya Geliyor
İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş ,özelleştirilmesi kararlaştırılan Alpullu Şeker Fabrikası önünde satışa dur demek için 7 Nisan Cumartesi günü Genel Başkanı Meral Akşener'in önderliğinde buluşacaklarını söyledi.

Nilay YILMAZ

    İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş gazetemize yaptığı yazılı açıklamada, “ 07 Nisan 2018 Cumartesi Günü saat 13.00 'da Genel Başkanı'mız Meral Akşener'in önderliğinde Türkiye'nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası'nda buluşuyoruz.
    Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyetin yatırımıdır. Halkın malı, yerli, milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği,eti, samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.
    Şimdi sırada şeker fabrikaları var. Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker kısaca NBŞ nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar.
   Sn. Meral Akşener Hükümete Şu Soruları Sormak İçin Alpullu'ya Geliyor
   1- Bu Fabrikaları ABD'li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun?
   2- Rıza Zarrab karşılığı  14 Şeker Fabrikası'nı ABD'lilere verdin mi?
   3- Milletten üç çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun?
   4- Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz?
    Bu fabrikalar babalarının malı değildir, bu fabrikalar dedelerimizden çocuklarımıza bizim malımız. Bizler , 21. Yüzyılın kapitülasyonlarını yaşıyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmana silah çekmekle olmaz; bize bırakılan mirasa sahip çıkmakla olur. Bu Özelleştirmelere , peşkeş çekilmelere dur demek de bir vatan savunmasıdır.
    Atatürk'ün sözüyle ' Fabrikalar şehrin kaleleridir.Alpullu Şeker fabrikası da bizim bölgemizin kalesidir. Tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri, kısaca Cumhuriyetin mirasına sahip çıkmak ve evlatlarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan 2018 tarihi saat 13.00'da Alpullu Şeker fabrikamızın  önüne davet ediyoruz. 
    Araçlarımız saat 11.30'da Belediye önünden hareket edecektir. Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com