Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Şubat 2019 Pazartesi
“İyi Parti Olarak Satmayın Diyoruz”
Nilay Yılmaz

    İyi Parti Havsa İlçe Başkanlığı ülkemizde ve ilçemizde satışı olan birçok kurum ve işyerleri ile ilgili olarak gazetemize yazılı açıklamada bulundu.
    İyi Parti Havsa İlçe Başkanlığı'ndan gazetemize yapılan yazılı açıklamada; “İlçe Belediyemiz yine satış furyasına girdi, daha önce Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifi arasındaki, ilçemizin en değerli arsası satıldı. Şimdi çarşının ortasındaki en değerli dükkanlar satılıyor günü kurtarmak için. Diyelim ki bu dükkanları günü kurtarmak için  sattınız yarın sırada ne var? Yarın veya 6 ay sonra Belediye İş hanını mı satacaksınız? Hadi onuda sattınız sonra başka satacak bir şey kalmayacak. Satış yapıp gün kurtarmak kolay.Siz 2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapıyorsunuz, Belediye olarak bu süre zarfında İlçemize ne yaptınız?Düğün Salonu'nun üzerine çadır germekten başka.
    Size tavsiyemiz Belediye gelirlerini düzenlemek, harcamalarınızı düzenlemek bir dahaki seçimi kazanmak için eşe dosta Belediye'de kadro açmak değil.
    Şeker Fabrikalarının satışına karşı çıkan CHP İlçemizde Belediye Dükkanlarını ve varlıklarını satıyor. Bunun yanında Belediye Dükkanlarının satışını önlemek için dükkan dükkan gezen AKP Havsa İlçe Başkanı Şeker Fabrikalarının satışına neden hiç ses çıkarmıyor?
    Ülkemizin milli varlıklarını ve geleceğini satmayın. Daha önce özelleştirme adı altında Et ve Balık Kurumu'nu sattınız. Bugün et pahalı diye bağırıyoruz.Dünyanın çeşitli ülkelerinden et ithal ediyoruz.Hayvancılığımızı geliştirmek için dişi düve getiriyoruz, fakat bunun da çare olmadığını anladık.Şeker Fabrikaları satılınca bu fabrikaları 5 yıl çalıştırılmak mecburiymiş.Gülerler bu şarta.Sen zarar ediyor diye satıyorsun alan niye zararına bu fabrikaları çalıştırsın.Hiç mi ticaretten anlamıyorlar ki zarar eden bir işletmeyi çalıştırsınlar.Bu fabrikalar kısa süre içinde el değiştirecek sonra başkalarına satılacak sonrada şeker üretimimiz yetmiyor diyerek pancar mı ithal edeceğiz.Yoksa NBŞ mi çocuklarımıza yedireceğiz.
    15 yıldır Akp bu ülkeyi yönetiyor. Daha önce dünyada gıda ve tarım üretiminde kendi kendine yeten bir ülke olarak övünüyorduk. Şimdi buğday,mısır,nohut, mercimek, et hatta ot, saman bile ithal eden bir ülke olduk.
    Bunun için milli değerlerimizi satmayın en azından göstermelik bir ücret karşılığında Pankobirliğe devredin.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com