Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Aralık 2022 Cumartesi
Hasan Özel, “Bu Anayasa Hepimizi İlgilendiriyor”
CHP Havsa İlçe Başkanı Hasan Özel meclisten geçerek referandum sürecine girmeye hazırlanan anayasa ile ilgili olarak gazetemize yaptığı yazılı açıklamada, “Meclisten gecenin karanlıklarında yarasalar gibi çalışarak anayasa metnini geçirdiler.

    Geçirenler AKP ve bazı MHP Milletvekilleriydi. Bu anayasa sadece onlarımı ilgilendiriyor. Bu anayasa hepimizi ilgilendiriyor. Bugün vatandaşa sorulsa Anayasa ile ilgili ne biliyorsun diye anayasadaki değişiklikler hakkında ne düşünüyorsun desen “benim derdim o değil” diyor. Bu Anayasada vatandaşın dertlerini çözecek madde varmı? İşsizliği çözecek eğitim sorunlarını düzeltecek madde varmı? Vatandaşın hangi derdini çare olacak maddeyi koydular? Çiftçinin sorunları,esnafın sıkıntıları, atanamayan öğretmenlerin dertleri çözüm bekliyor. Her gün toprağa verdiğimiz şehitlerimiz var. Geçim sıkıntısından dolayı yıkılan yuvalara çözüm var mı bu Anayasada? Bunlar bizim hepimizin problemleri. Biz önce bunların çözülmesini istiyoruz.
    Anayasa yapılacaksa toplumun bütün kesimlerinin görüşlerini içine alacak bir Anayasa hazırlanmalı. Bu da halk karşısında açıkça beyan edilmeli. Vatandaşta Anayasada benim için bu var diyebilmeli. Anayasanın hazırlanmasında bilim adamları, anayasa hocaları, hukukçular, akademisyenler, sağlıkçılar, eğitimciler,sanyiciler, işçiler, çiftçiler, esnaf, ev hanımları, öğrenciler her kesimden yurttaşımızın fikri alınmalı ve öyle hazırlanmalı. Onların hazırladığı anayasa benim anayasam değildir. Vatandaşın anayasası değildir. AKP nin vatandaştan kaçırdığı bu anayasa değişikliğini şimdi millete anlatmak zorundayız.
    Bu bizim vatandaşlık görevimizdir. Bunun içinde çalışmalarımıza yarın Saat 12.00'da Edirne CHP Milletvekillerimiz Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nında katılımlarıyla CHP Havsa İlçe binasında bilgilendirme toplantısı yapacağız.Tüm üye ve halkımız davetlidir.”dedi.

Nilay YILMAZ

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com