Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Mart 2019 Çarşamba
İlçemizde Aşevi Hizmete Açıldı
İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman'ın gayret ve katkıları ile Havsa Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmet Vakfı tarafından kurulan aşevi 12 Mart 2018 Pazartesi günü (dün) düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sertkan YILMAZ

    Açılışa İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman daire amirleri, hayırsever işadamları, esnaf ve vatandaşlar katıldı. 
İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman yaptığı konuşmasında, “Bugün burada köylerimizde ve mahallelerimizde oturan, bakacak kimsesi olmayan, yaşlı, engelli ve fakr-u zaruret içinde bulunan ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurduğumuz Aşevi'nin açılışını yapmak üzere toplandık. Köy ziyaretlerimde karşılaştığım en büyük problemlerden biriydi bu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkanları ile yaptığımız gıda yardımlarıyla yemek yapma kuvvetini bulamayan yaşlılarımız var. Bu da çok büyük mağduriyetlere sebep oluyor. Bu Aşevi vesilesiyle  bu problemi ortadan kaldırarak, belki başımızı yastığa biraz daha rahat koyacağız. Bu aşevi hepimizin katkıları ile açıldı ve inanıyorum ki yine hepimizin, Havsalıların katkıları ile devam edecektir. Bu noktada desteklerini esirgemeyen tüm işadamlarımıza, esnafımıza teşekkür ederim.
    Bugün itibari ile günde bir öğün 4 çeşit yemek ilçemiz ve köylerinde bulunan yaklaşık 100 kişiye aşevimizden verilmeye başlandı.Katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize tekrar teşekkür ederim.”dedi.
    Okunan duaların ardından Aşevinin açılış kurdelesini kesen İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman ve daire amirleri, esnaf ve vatandaşlar daha sonra aşevinde incelemelerde bulundu.
    İhtiyaç sahiplerine Aşevinin ilk yemek dağıtımı direksiyona geçen İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman tarafından yapıldı.
    Ayrıca İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman yürütülen faaliyetler neticesinde köylerimizde  ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ev bakım ve onarım projesinin müjdesini verdi.
    İlçemiz Kaymakamı Yunus Ataman gazetemize yaptığı açıklamada, “Bu kapsamda köylerimizde bulunan Havsa  Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmet Vakfı tarafından tespiti yapılmış evlerde Bakanlığımızca sağlanan imkanlar ölçüsünde gerekli bakım ve onarımlar yapılmaya başlanacak. 
    Önümüzdeki günlerde ilçe merkezinde bulunan bu şekilde bakım onarım gerektiren hanelerle ilgili olarak çalışmalarımız başlayacak.Netice itibariyle bu projelerle köylerimizde ve ilçe merkezimizde muhtaç vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamalarına imkan sağlanmış olunacaktır.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com