Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Mart 2019 Çarşamba
AK Parti'den Çalışan Kadınlara Karanfil
AK Parti Havsa İlçe Başkanı Av. Aydın Balkan, AK Parti Havsa İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan ve İlçe Teşkilatı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, ilçemizde kadınlara kırmızı, beyaz karanfil dağıtıldı.

Nilay YILMAZ

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AK Parti Havsa İlçe Başkanı Av. Aydın Balkan, AK Parti Havsa İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan ve  İlçe Teşkilatı gazetemizi de ziyaret etti.
    AK Parti İlçe Başkanı Balkan gazetemize yaptığı açıklamada,“Amerika'da 8 Mart 1857'de bir fabrikada ağır iş şartlarının yumuşaması için grev yapan kadınlardan 129'u çıkan şaibeli bir yangında hayatını kaybetmesinden bugüne 8 Mart “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmak-tadır. Tabi bugünün anlam ve önemi, “Çalışan Hanımlar” için birşeyler ifade etmesidir. Maalesef “kadınlar günü” ülkemizde “kadınlar matinesi” gibi anlaşılıyor ve çalışmayan özellikle ev hanımı olan kadınlarımız bugünü mesai saatlerinde yemek tertip edip kutluyorlar. Emekçi olan, çalışan ve halen iş şartlarının zorluklarını yaşayan kadınlarımız ise yine mesai saatlerindeki bu kutlamalara katılamayarak işyerlerinde emek sarfetmeye devam ediyorlar. Bizde bu günde  Havsamız'da çalışan, üreten, emeği ile ailesine yardım eden kadınlarımızı işyerlerinde ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Sağolsunlar hepside güler yüzle, tatlı dille bizleri karşıladı. Bu kapsamda ziyaret edemediğimiz Emekçi Tüm Havsalı Kadınlarımızın gününü kutluyorum, kendilerini selamlıyorum.” dedi.
    BatıEkspres gazetesi olarak bu anlamlı günde ziyaretlerinden dolayı AK Parti Havsa İlçe Başkanı Aydın Balkan'a, AK Parti Havsa Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan’a ve yönetimine teşekkür ederiz.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com