Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Mart 2019 Çarşamba
Öğrencilerden Temizlik İşleri Müdürlüğüne Ziyaret
Atatürk ortaokulu 7-B sınıfı öğrencileri İlçemiz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Sertkan YILMAZ

    Öğrenciler  okulları için geri dönüşüm kutuları taleplerini ilettiler, Havsa Belediyesi'nin  yürütmüş olduğu Bitkisel atık yağ toplama kampanyası hakkında da destekte bulundular.
    İlçemiz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilerimizin çevre ve temizlik konusunda duyarlılıkları bizi çok memnun etti.
    Çocuklarımızın geleceği için ileri düşünmek, geri dönüştürmek zorundayız.Evlerinizde, iş yerinizde biriktirdiğiniz atık pilleri, atık yağları, ömrünü tamamlamış lastikleri, elektronik atıkları lisanslı geri dönüşüm firmalarına verilmek üzere Temizlik işleri müdürlüğümüze bırakabilirsiniz.”şeklinde konuştu.
    İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin'de yapmış olduğu konuşmada, “Havsa'da yıllardır süre gelen çöp sorunu hakkında çok ciddi çalışmalar yapmaktayız, kasım 2017 den itibaren çöplerimiz Edirne Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama tesislerine götürülmektedir.Şu an kullanmadığımız vahşi çöp depolama alanında bir takım düzenlemeler yaptık, peyzaj çalışmalarına yakında başlayacağız. 
    Bu bahar dönemi ile ilçemiz sokaklarında çöp fıçılarının tamamını kaldırmayı, ortak çöp alım noktaları oluşturmayı  planlıyoruz. Evsel atıkları kaynağında ayrıştırma çalışmalarımız var, önümüzdeki günlerde hane, hane dolaşıp vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com