Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2019 Pazar
T.C. EDİRNE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C.
EDİRNE
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/45 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Mahkemece satışına karar verilen Edirne ili,Havsa ilçesi, Hacıgazi mahallesinde bulunan Hatice DEMİRAL ve Dilek BALKAN adlarına kayıtlı arsa vasfındaki taşınmaz
BULUNDUĞU 
MAHAL                                                ADA/PARSEL     MİKTARI          FİATI            SATIŞ SAATLERİ  
      
1-Edirne-Havsa- Hacıgazi Mah.               16/2                  255 m2          170.110,00           11:20-11:30
Taşınmaz üzerinde 95 m2 taban alanlı zemin, 1 normal kat ve çatı katından oluşan her katında bir adet daire olmak üzere 2 adet daire olan betonarme, sobalı, PVC pencere doğramalı, çatılı, sıvalı, yapı bulunmakta olup yapının zemin katı 3 oda, mutfak, banyodan oluşan 3 oda ve antre yer döşemeleri laminant parke kaplı, banyo yer döşemesi seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Yapının 1. Katındaki daire zemin kattaki gibi3 oda, mutfak banyo ve balkondan oluşan dairedir. Çatı katın ise inşaat seviyesi kaba inşaat durumundadır. Taşınmaz tapuda arsa vasfındadır.
1. Satış günü             : 08/03/2018 
2. Satışgünü              : 03/04/2018 
Satış yeri         : SATIŞ MEMURLUĞU İHALE SALONU(Edirne Adliyesi Zemin Kat Baro Başkanlığı yanında)
KDV oranı                : %18

Satış şartları :
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/45 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com