Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2019 Pazar
Havsa'da Kadın Hareketi
Havsa Belediye Başkanlığının girişimleri ile uzun zamandır faaliyete geçmesi için çalışmalar yürütülen, “Havsa Üretici Kadınlar Kalkınma ve Dayanışma Kooperatifi' nin kuruluş hazırlıkları için ilk toplantı dün gerçekleştirildi.

Nilay YILMAZ

    18 Ocak 2018 Perşembe günü  Saat 15.00'da Havsa Belediyesi Meclis Salonunda , Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği  (EKAME-DER) Başkanı Şahide Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Havsa'lı kadınlar emeklerini birleştirmek için bir araya geldiler.
    Kooperatifle ilgili bir yol haritası belirlemek amacıyla yapılan toplantı sonrasında Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin; her zaman kadınlara destek olacaklarını, üretimin, el emeğinin değerlendirilmesi ve kadınıyla,erkeğiyle mutlu insanların yaşadığı bir Havsa yaratılması adına tüm gayretleriyle çalışacaklarını belirtti.
    Belediye Başkanı Oğuz Tekin'e göstermiş olduğu destek için teşekkür eden Havsa'lı kadınlar ,kendilerine böyle bir imkan sunulmasından dolayı mutlu olduklarını belirttiler.
    Toplantı sonunda ilçemize gelen EKAME-DER yöneticileri bu girişiminden dolayı Belediye Başkanı Oğuz Tekin'e teşekkür ederek kendi ürettikleri ürünleri takdim ettiler
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com