Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2019 Pazar
T.C. EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2016/9161 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri          : Edirne İl, Havsa İlçe, 67 Ada, 6 Parsel CUMHURİYET Mahalle/Köy, FATİH CADDESİ Mevkii, A-ZEMİNKAT-3 Nolu Bağımsız Bölüm 2.396,98 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan yapının A Blok Zemin Kat 3 No’lu bağımsız bölümüdür. 137/5549 arsa paylı Dükkan niteliğindedir. Dükkan ilçe merkezinde olup, çevresinde Cumhuriyet Mahallesi Camii, Kilim Mensucat İplik Fabrikası gibi donatılar mevcuttur. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma güzergahı üzerindedir. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmak üzeredir. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Dükkan nitelikli taşınmaz, zemin kat olup 95 m2 dir. İş yeri; Yerler seramik, ısıtma sistemi yok, asma tavanlı, WC’ li, iç dekorasyon tamamlanmış ve kullanmaya müsait durumdadır. Adresi: Cumhuriyet Mahallesi Fatih Caddesi Tutkum Sitesi A Blok Zemin Kat Bağ. Böl. No:3 Havsa/EDİRNEYüzölçümü: 95 m2 ,Arsa Payı: 137/5549, İmar Durumu: Var Kıymeti: 142.500,00 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler : Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü      : 09/03/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü      : 09/04/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri          : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. No:1, Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu - MERKEZ/EDİRNE -

.....................................................................................................................................................................................
    Satış şartları:
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle  faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.    
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9161 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2018

 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com