Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
10 Aralık 2018 Pazartesi
T.C. EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2017/5684 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri           : Edirne İl, Havsa İlçe,2584 Parsel, ABALAR Mahalle/Köy, tatardere Mevkii, tarla vasıflı taşınmaz tam hissesi satılacaktır, köye kuş uçuşu yaklaşık 1,000,metre mesafede, köyün güney batısında ve tren yoluna cepheli konumdadır, Tuzluluk ve alkalilik ve taban suyu gibi sorunları olmayan, su tutma kapasiteis iyi taşlılık ve erozyon probleimi bulunmayan, toprak derinliğ iyi olan topografyası düz ve makineli tarıma elverişli orta verimli kadastral yola cephesi olmayan tarım arazisidir, taşınmaz üzeride tespit tarihi itibariyle bugday anızı olup, taşınmaz ve çevresindeki parsellerde buğday, ayçiçeği gibi ürünlerin tarımı yapılmaktadır.
Adresi                       : Abalar Köyü Havsa/EDİRNE
Yüzölçümü               : 7.950 m2
İmar Durumu           : Yok
Kıymeti                      : 39.750,00 TL
KDV Oranı                : %18
Kaydındaki Şerhler  : Muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü             : 08/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü             : 05/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri                    : EDİRNE ADLİYESİ İCRA DAİRESİ MÜZAYEDE SALONU

....................................................................................................................................................................................
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri                : Edirne İl, Havsa İlçe, 2514 Parsel, ABALAR Mahalle/Köy, tatardere Mevkii, tarla vasıflı taşınmaz tam hissesi satılacaktır. Köye kuş uçuşu yakalış 2,500 mesafede köyün batısında ve tren yoluna cepheli konumdadır. tuzluluk, alkalilik ve taban suyu gibi sorunları olmayan su tutma kapasitesi iyi taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan, toprak derinliğ iyi olan topografyası düz ve makineli tarıma elverişli orta verimli kadastral yola cephesi olan tarım arazisidir, Taşınmaz üzeride tespit tarihi itibariyle buğday anızı olup, taşınmaz ve çevresindeki parsellerde buğday, ayçiçeği gibi ürünlerin tarımı yapılmaktadır.
Adresi                          : Abalar Köyü  Havsa/EDİRNE
Yüzölçümü                  : 5.250 m2
mar Durumu               : Yok
Kıymeti                        : 26.250,00 TL
KDV Oranı                  : %18
Kaydındaki Şerhler    : Muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü               : 08/03/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü               : 05/04/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri                      : EDİRNE ADLİYESİ İCRA DAİRESİ MÜZAYEDE SALONU -

....................................................................................................................................................................................
3 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri               : Edirne İl, Havsa İlçe, 471 Parsel, ABALAR Mahalle/Köy, ÇIRPILIDERE Mevkii, taşınmaz borçlunun tam hissesi satılacaktır. Köye yaklaşık 1,500 metre mesafede ve köyün kuzey batısında konumlanmaktadır.. Tuzluluk, alkalilik ve taban suyu gibi sorunları olmayan, su tutma kapasitesi iyi, taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan, toprak derinliği iyi olan, topografyası hafif eğimli ve makineli tarıma elverişli, orta verimli kadastral yola cephesi olmayan tarım arazisidir, taşınmaz ve çevresindeki parsellerde buğday, ayçiçeği gibi urunlerin tarımı yapılmaktadır.
Adresi                           : Abalar Köyü  Havsa/EDİRNE
Yüzölçümü                   : 15.700 m2
İmar Durumu              : Yok
Kıymeti                        : 78.500,00 TL
KDV Oranı                  : %18
Kaydındaki Şerhler    : Muhtelif dairelerin haczi vardır
1. Satış Günü               : 08/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü               : 05/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri                      : EDİRNE ADLİYESİ İCRA DAİRESİ MÜZAYEDE SALONU -

....................................................................................................................................................................................
    Satış şartları:
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle  faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.    
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5684 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2018

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com