Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
10 Aralık 2018 Pazartesi
Şerbettar Köyü'nde Çalışmalar Başladı
İlçemize bağlı Şerbettar köyünde bulunan ve son zamanlarda Yunanistan'da yaşayan insanlar tarafından sıkça ziyaret edilen tarihi çeşmenin eski haline getirilmesi konusunda gerekli çalışmalar başlatıldı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Kaymakamı Sn. Yunus Ataman, Edirne İl Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan  ve bir arkeolog  eşliğinde geçtiğimiz günlerde çeşmeyi yerinde inceledi.  Yapılacaklarla ilişkin yol haritasının belirlenmeye çalışıldığı ziyarette, Kaymakam Ataman, çeşmenin bulunduğu alanın çevre düzenlemesine ilişkin de bir takım tespitlerde bulundu. Bu doğrultuda en önemli adımlardan biri olan ve çeşmenin içinde bulunduğu alanı kapsayan dere ıslahı çalışmasının bir an önce yapılması gerektiğini belirten Kaymakam Ataman, konu ile ilgili DSİ Bölge Müdürü ile görüştüklerini ve mevsim şartlarının iyileşmesiyle beraber  dere ıslahı çalışmalarının başlayacağını kaydetti. 
    Dere ıslahı çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle beraber çeşmenin restorasyonunun tamamlanmasıyla köyümü-zün dışardan gelen misafirlerini gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğini ifade eden Kaymakam Ataman, çalışmaların hızla tamamlanması için yoğun bir şekilde çalıştık-larını söyledi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com