Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Ekim 2018 Cumartesi
Kadın Girişimci Yasemin Serdaroğlu Kendi İşini Kurdu
Edirne'de KOSGEB tarafından açılan girişimcilik kursuna giden girişimci kadın Yasemin Serdaroğlu, kurs sonrası açtığı iş yerinde bayanların olmazsa olmazlarından olan çanta üretimi yaparak kendi işini kurdu.

Nilay YILMAZ

    Kadınların olduğu her yerde üretimin olduğunu belirten Jasmine firmasının sahibi Yasemin Serdaroğlu "Evde boş oturmaktansa bir şeyler üretmek istedim.Keyif alarak yaptığım bir iş.İlk başta evde kendime ve çevreme hediye olarak yaptığım çantalarımı , diktiğim ürünlerimi  satmak istedim. 1994 yılından beri girişimcileri destekleyen KOSGEB hepimiz için önemli.Önce KOSGEB tarafından açılın girişimcilik kursuna katılıp sertifika aldım. Daha sonra ilçemizde kendi ürettiğim çanta ve dikim ürünleri ürettiğim atölyem ile bu işe girdim. Çünkü ilimizde ve ilçemizde şuan benim yaptığım işi yapan bir işyeri yok." dedi.
    İşyerini yeni açtığı için sipariş üzerine çalıştığını kaydeden Serdaroğlu, "Müşterilerimden  sipariş geliyor ve onları yapıyorum. Özellikle bayanlardan özel çanta siparişi alıyorum.”dedi.Kadınların evde oturmak yerine el becerilerini ortaya koyarak bir şeyler yapabileceğini söyleyen Serdaroğlu, "Kadınlar her işin üstesinden gelebilir. Biraz cesaret gerekiyor. Ben de kendime güvenip bu iş yerini açtım. Amacım iş yerimde başka kadınlara da iş imkanı sunmak.Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen yetenekli tüm bayanların biraz cesaret ve KOSGEB desteği ile her şeyi başaracağına inanıyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx