Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2018 Perşembe
Sokollu Mehmet Paşa Hamamı İçin Çalışmalar Başladı
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı'nda yürütülen 2017-2018 akademik yılı 1. Döneminde eğitim amaçlı projeler kapsamında konu olarak seçilen İlçemiz Sokollu Mehmet Paşa Hamamı restorasyonu ile ilgili olarak çalışmalar başladı.

Nilay YILMAZ

    Sokollu Mehmet Paşa Hamamı restorasyon çalışmaları için ön hazırlık ve inceleme yapacak olan ve aralarında çok değerli hocaların bulunduğu ekip 06 Ekim 2017 Cuma günü ilçemize gelerek çalışmalara başladılar.
    İlçemizde bulunan Mimar Sinan'ın eserlerinden Sokullu Mehmet Paşa Hamamı Restorasyonu ön hazırlık araştırma çalışması yapacak olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Kültür Mirası Koruma Lisansüstü Programı Akademik Personeli ve Öğrencileri İlçemiz  Kaymakamı Sayın Yunus Ataman'ı makamında ziyaret ederek konu hakkında bilgi paylaşımında bulundular.
    Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Kültür Mirası Koruma Lisansüstü Programı Akademik Personeli ve Öğrencileri15 Ekim 2017 Pazar gününe kadar ilçemizde çalışmalara devam edecekler.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx