Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2018 Perşembe
Havsa Cumhuriyet Ortaokulu İki Projeyle Yeni Döneme Merhaba Dedi
İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri 2017 -2018 eğitim öğretim yılına iki farklı projeyle başladı.

Nilay YILMAZ

    Projeler hakkında bilgi veren Havsa Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Ebru Baykal gazetemize yaptığı açıklamada,” eTwinning, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.
    eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir.
    Havsa  Cumhuriyet Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri 2017 -2018 eğitim öğretim yılına iki farklı projeyle başladı. Bunlardan ilki 26 Eylül Avrupa Dil Günü Şarkı Söyleme Projesidir.
    Katılımcı Ülkelerin  kendi dillerinde ve İngilizce şarkı söyletip öğrencilerin videolarını paylaşıldığı , çocukların  bazılarının  performansları sırasında kendi yöresel kıyafetlerini giydiği ve sonrasında tüm ülkelerin gönderdiği videolar birleştirilip 24 okuldaki diğer öğrencilere gösteriminin yapılacağı bir projedir.Cumhuriyet Ortaokulu  İngilizce Öğretmeni Özge Çokokumuş'un koordinatörlüğünde çalışmalarını tamamlayıp diğer katılımcıların videolarını beklemektedir.
    İkinci olarak Kart postal Paylaşımı Projesi yürütülmektedir. Katılımcı Ülkeler kendi dillerinde ve İngilizce olarak kartpostal hazırlayıp birbirlerine gönderecektir.
Daha sonra gelen kartpostallar okulda sergilenecektir.
    Öğrencilerin bu tür uluslar arası projelerle özgüvenlerinin  ve okula karşı ilgi  ve isteklerinin arttığını görmekteyiz.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx