Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Eylül 2018 Perşembe
Edirne Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Irak sınırındaki modüler üs bölgesi çalışma alanına PKK'lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit olan sözleşmeli er 25 yaşındaki Sercan Fidan, Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesinde son yolculuğuna uğurlandı.Şehidi sonsuz yolculuğuna 10 bin kişi uğurladı.

Nilay YILMAZ

    Şehit Sercan Fidan'ın cenazesine Edirne Vali Vekili Engin Durmaz, Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Uzunköprü Belediye Başikanı Enis İşbilen, İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı,ve Edirne'nin yanı sıra çevre illerden otobüslerle yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
    Şehit Sercan Fidan'ın Türk Bayrağı'na sarılı naşı Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesinde baba evine getirilerek helallik alındı. Sercan Fidan'ın anne ve babası Refik- Zeynep Fidan ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Sercan Fidan'ın naşı daha sonra cenaze namazı için belde meydanına getirildi. Naaş dua ve tekbirlerle buraya getirilirken terör örgütüne lanet yağdırıldı.
    Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm tarafından kıldırılan cenaze namazın ardından Sercan Fidan'ın naşı tören mangası tarafından cenaze aracına kondu. Sercan Fidan'ın naşı  ellerinde Türk Bayrağı ile on binlerce kişinin katılımıyla belde mezarlığına götürülerek toprağa verildi.
    BatıEkspres gazetesi olarak şehit olan Sözleşmeli Er Sercan Fidan'a Allahtan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx