Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
27 Ocak 2023 Cuma
“Pazar Yerimizin Tapusu Uzun Yıllar Sonra Artık Belediyemize Ait”
İlçemizde her hafta Cumartesi günü kurulan sebze meyve pazarımızın Pazar yeri alanı artık Havsa Belediyesi'nin tapulu alanı oldu.

Nilay YILMAZ

Uzun yıllardır tamamlanamayan ve tapusu bir türlü Havsa Belediyesine geçemeyen ilçemiz Pazar yerinin tapu sorunu çözüldü.
    “Belediyemiz kapalı pazar yerinin tapusunu bugün itibarı ile almış bulunuyoruz” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Bal-kan konu ile ilgili olarak gazetemize açıklama-da bulundu.
    Başkan Balkan açıklamasında; “Yaklaşık 40 yıl evvel kamulaştırma işlemleri başlamış ancak tamamlanamadığından dolayı 40 yıldır tapusu bir türlü Belediyemiz'e geçe-meyen ve bu nedenle çatısının yapım aşamasında bir çok problem yaşadığımız pazar yerimizin önemli bir kısmı olan, yaklaşık 6500 m2 lik kısmının tapusunu, Mahkeme kararı ile almış bulunuyoruz. 
    Belediyemiz kapalı pazar yerinin tapusunu bugün itibarı ile almış bulunuyoruz. Böylece yaklaşık 8.000 m2 alanını kullandığımız pazaryerimizin tapusunu tamamen Belediyemiz üzerine temiz bir şekilde geçirmiş olduk. Pazar yerimizin tapusu uzun yıllar sonra artık belediyemize ait. Bu süreçte bize destek olan kıymetli abim Av. Hüseyin Sıragezen'e teşekkür ediyorum. Belediyemiz'in yıllardır kronikleşmiş bir sorununu daha çözüyoruz. İlçemiz'e ve Belediyemiz'e hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com