Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
İlçemizde Yarın En Güzel Kokulu Hasat Yapılacak
İlçemizde “Gül Hasadı Şenliği” 21 Mayıs Cumartesi günü (yarın) saat 11:00'da T.Ü Havsa Meslek Yüksekokul bahçesinde yapılacak.

Nilay YILMAZ

    Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu ile Havsa Belediyesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği Edirne Gülü Hasat Etkinlikleri kapsamında hazırlıklar tamamlandı. 21 Mayıs Cumartesi günü Yüksekokul bahçesinde yapılacak tören saat 11:00'de başlayacak. 
    Etkinlik ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Yüksekokul müdürü Prof. Dr. Mustafa Tan “Kampüs alanımızda bulunan güllerin hasadını tanıtıcı bir program kapsamında yapmak istiyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz ile birlikte gül çiçeklerini toplayıp katılımcılara sembolik olarak yağ çıkarmayı göstereceğiz. Belediye başkanlığımız tarafından hatıra fotoğraf çekim alanları oluşturuldu. Program içerisinde Keşan Belediyesi Bandosu ve Havsa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nin gösterileri olacak. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün açtığı ve Yüksekokulumuzda yürütülen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu'nun başarı belgelerinin dağıtımı yapılacak. Son olarak katılımcılara ikramlar yaparak programı tamamlamak istiyoruz. Programımıza tüm Havsalılar davetlidir.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com