Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
Özden, “Milli Ekonominin Temeli Tarımdır”
“Türk çiftçisi, bu memleketin marabası değil, kendisine 90 yıl önce vaad edilen milletin efendisi olmak istiyor.” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden ‘14 Mayıs Çiftçiler Günü’ vesilesiyle gazetemize yazılı açıklamada bulundu.

Sertkan YILMAZ

    “Türk çiftçisi, bu memleketin marabası değil, kendisine 90 yıl önce vaad edilen milletin efendisi olmak istiyor.” diyen Cumhuriyet  Halk Partisi Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden gazetemize yazılı açıklamada bulundu.
    CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden açıklamasında; “Ülkemizin üretimine ve gelişmesine destek olan Çiftçilerimizin '14 Mayıs Dünya Çiftçiler' günü kutlu olsun. Türk çiftçisi üretmek istiyor. Türk çiftçisi, bu memleketin marabası değil, kendisine 90 yıl önce vaad edilen milletin efendisi olmak istiyor. Saray hükümeti hem ekonomiyi, hem devleti yönetemedi. Ülkeyi krize soktu. Milletin cebini, cüzdanını, tenceresini boşalttı. Memur, işçi, emekli, esnaf ve çiftçi geçinemiyor. Bugün tarihin en yüksek tüketici enflasyonuyla karşı karşıyayız. TÜİK e göre %70, gerçek yaşadığımız Sokak enflasyonu %200. CHP İktidarında Çiftçiyi destekleyerek sadece üretmesini sağlayacağız. Çiftçimiz sadece üretmeyi düşünecek.
    Çiftçi her yıl milli gelirin %1'i kadar destek alacak. Tarım kanununda yazmasına rağmen bugüne kadar ödenmeyen tarımsal destekleri bir plan çerçevesinde ödemeye başlayacağız.
    Çiftçilerimizin borç yükünü hafifleteceğiz. Kredi, su ve elektrik borçlarının faizini silerek gelirine göre yeniden yapılandıracağız. Tarımsal üretimde kullanılan mazottan vergi almayacağız.
    Çiftçi ürün fiyatını ekmeden önce bilecek. Ürün taban fiyatlarını bir yıl önce açıklayacağız. Hasat döneminde ithalatı yasaklayacağız. Mera ıslah ve verimli kullanma programı açıklayarak meraları besiciye açacağız. Tarım destekleri ve araçları haczedilmeyecek, desteklerden kesinti yapılmayacak. Doğrudan gelir desteği kapsamında yapılan ödemelerden vergi ve banka Komisyonu kalkacak. Tarım sektöründe gençler ve kadınlar için teşvik getireceğiz. Orman köylülerimizi koruyacağız. Fındık ve çay üreticileri için düşük alım fiyatlarını engelleyeceğiz. CHP iktidarında Çiftçilerimiz her zaman alın terinin karşılığını alacak ve Üreterek hepimizi doyuracak. Tüm çiftçilerimize bereketli hasatlar dilerim.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com