Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
“Dünü, Bugününü ve Yarını ile Her Açıdan Havsa'mızı Konuşacağız”
İlçemizde ilk defa 26-27 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan ve konusu Havsa olan sempozyumla ilgili olarak çalışmalar devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    “İlçemizde yapılacak olan sempozyumda dünü, bugününü ve yarını ile her açıdan Havsa'mızı konuşacağız. 26-27 Mayıs 2022'de gerçekleştireceğimiz sempozyumda güzel sunumlar ile hazırlanıyoruz.” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize açıklamada bulundu.
    Balkan açıklamasında; “Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Havsa MYO işbirliğinde 26-27 Mayıs 2022'de gerçekleştirmeye hazırlandığımız “Her Yönüyle Havsa Sem-pozyumu” için çalışmalarımız devam ediyor. 
    Bu kapsamda Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okul Müdürümüz Prof  Dr. Mustafa Tan ve müdür yardımcıları hocalarımız ile sempozyum hazırlık toplantımızı  gerçekleştirdik. Sempozyumun birinci gününde Havsa'nın tarihi gelişimi konulu bir panel yapılacaktır. Yaklaşık 70 akademisyen 60 sunum yapacak. Havsa'nın tarihi gelişimini ele alan konuşmalar yapacaklardır. İkinci günde ise Havsa'nın sosyo-ekonomik gelişimi konulu panelde Havsalılar konuşacaklardır. Havsayı sosyal ekonomik tüm yönleriyle ele alacağımız çok geniş çaplı bir çalışma olacak. Panellerin yanında fotoğraf ve proje sergilerinin de yer alması planlıyoruz.
    Dünü, bugününü ve yarını ile her açıdan Havsa'mızı konuşacağımız sempozyumda güzel sunumlar ile hazırlanıyoruz.
    100. yılımızda her yönü ile Havsa'ya yakışan bir sempozyum olacağına inandığımız bu organizasyona tüm hemşehrilerimizi de şimdiden davet ediyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com