Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Ekim 2022 Pazar
Halk Eğitimi Merkezimizde Eğitimler Devam Ediyor
2022 yılında 64 kurs açarak 1258 kursiyere eğitim veren Havsa Halk Eğitimi Merkezi kursları devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Konu ile ilgili olarak Havsa Halk Eğitimi Merkezi tarafından gazetemize yapılan açıklamada; “İlçemiz halk eğitimi merkezi tarafından vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı branşlarda kurslar açılmaya devam ediyor. El sanatları alanına ilgi duyanlar için 4 atölyede, giyim üretimi alanında da 1 atölyede kurslarımız devam ediyor. Kursiyerlerimiz bu atölyelerde daha çok geri dönüşüm malzemeleri kullanarak ürünler oluşturuyorlar. Geri dönüşüm malzemelerden yapılan ürünlerden örnekler kurumdaki vitrinimizde sergileniyor. Kurumumuz bünyesinde geri dönüşüm malzemelinden kitaplık oluşturup vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. 
    Merkezimiz tarafından oluşturulan Türk Müziği Koromuz çalışmalarına devam ediyor. Gitar ve piyano kursları da devam etmekte olup müzik kurslarımız tarafından sene sonunda konserler düzenlenecek.
    Hayvancılık alanında devlet desteklerinden yararlanmak isteyen üreticilerimizden talep gelmesi halinde Hayvan Yetiştiriciliği kurslarını köylerimizde dahi açabiliyoruz. Tarım alanında bu yıl da açılan budama kursumuza vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler, uzman eğiticimizin rehberliğinde uygulamalı eğitim aldılar. Artık ağaçlarını daha bilinçli budamayı öğrendiler.
    Tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği kursu, üretilen fidelerin toprağa dikilmesi işleminin ardından mayıs ayında tamamlanacak. İlçemizde tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği belgesine sahip üreticilerimiz de olacak.  
    İlçemiz müftülüğüyle birlikte, müftülük personeline yönelik açılan müzik alanı makam eğitimi kursiyerleri ilk konserlerini  Valimiz Sayın Ekrem Canap'in de katılımıyla Belediye Yazlık Düğün Salonunda yapılan iftar programında verdiler. 
    Sene sonunun yaklaşması ile birlikte kurumumuz tarafından yapılacak etkinliklerin planlama çalışmaları da başladı.
    2022 yılında 3.000 kursiyere ulaşma hedefi koymuştuk. Adım adım hedefimize doğru ilerliyoruz. 1 Ocak 2022 den günümüze kadar 64 kurs açılmış, bu kurslara 1258 kursiyer kayıt yaptırmıştır. 
    Her Zaman, her yerde, herkes için eğitim diyor, tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz.”
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com