Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
28 Mayıs 2022 Cumartesi
Havsa Deremiz Islah İçin Sözleşme İmzalandı
İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi’nin sözleşmesini DSİ Bölge Müdürü ve yüklenici firma ile imzaladıklarının müjdesini verdi.

Nilay YILMAZ

    Yıllardır taşkınlara neden olan ilçemizin önemli sorunlarından Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi 8 Aralık 2021 Çarşamba günü saat: 10.00 da ihaleye çıkmasının ardından 18 Ocak 2022 Salı günü yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi nin sözleşmesini DSİ Bölge Müdürü ve yüklenici firma ile imzaladıklarının müjdesini verdi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamada; “İlçemizde göreve geldiğimiz günden bugüne yoğun mücadelesini verdiğimiz "Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesİ"nde bugün önemli bir aşama daha kaydettik.
    Geçtiğimiz aylarda ihale iznini bizzat Tarım Bakanımızdan aldığımız ve Bölge Müdürlüğümüzce ihalesi yapılan ıslah projemiz için, itiraz sürecini de atlatarak bugün "Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesİ" sözleşmesini D.S.İ Bölge Müdürümüz ve yüklenici firma ile imzaladık.
    Bu süreçte bizlere destek olan, gerekli izinlerin çıkmasına vesile olan Vekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal ve İl Başkanımız Sayın Belgin İba'ya şükranlarımızı sunuyorum.
    Projemizde inşallah kısa sürede ilk kazmayı vurup başlamak ve bitirip açılışını yapmakta nasip olur. İlçemize kazandıracağımız güzel projeler için çalışmaya devam ediyoruz.
    Geçtiğimiz bahar aylarında müjdesini verdiğimiz ıslah projemizde artık sona geldik. Tamamlanan projemize göre üzerinde bir adet araç köprüsü, 3 adet yaya köprüsü, ışıklandırması da yapılacak projede Sokollu Mehmet Paşa İlkokulumuz'dan yaklaşık 100-150 metre gerisinden başlayarak E-5 diye adlandırdığımız D-100 karayolu köprüsüne değin uzanan alanda kanalımız inşa edilecek. 
    Yapılacak ıslahın ardından da yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, parklarıyla, kafeleriyle “Havsa Yaşam Alanı Projemizi” yine hep birlikte hayata geçireceğiz. 
    Dere ıslahının ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com