Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
28 Mayıs 2022 Cumartesi
Her Yönüyle Havsa Sempozyumu Hazırlıkları Başladı
Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu, Havsa Kaymakamlığı ve Havsa Belediye'si tarafından ortak düzenlenecek olan Her Yönüyle Havsa Sempozyumu'nun 26-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılmasına karar verildi ve hazırlıklara başlandı.

Sertkan YILMAZ

    Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu, Havsa Kaymakamlığı ve Havsa Belediye'si tarafından ortak düzenlenecek olan Her Yönüyle Havsa Sempozyumu'nun 26-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılmasına karar verildi ve hazırlıklara başlandı. Etkinlik Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu'nda yüz yüze gerçekleştirilecektir.
    Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Havsa Kaymakamı sayın Reşit Özer Özdemir ve Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ın onursal başkan olduğu sempozyumun düzenleme kurulu başkanlığını Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tan yürütecek.
    Düzenleme kurulu başkanı Mustafa Tan gazetemize konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. “İlçemiz ile ilgili konuların konuşulduğu ve tartışıldığı bir toplantıyı önceden beri planlıyoruz. Ancak pandemi nedeniyle bugüne kadar gerçekleştiremedik. Aksilik olmazsa önümüzdeki 26-27 Mayıs 2022 tarihlerinde etkinliğimizi yapmak istiyoruz. İlçemizin akademik seviyede tarihi, kültürel yapısı, ekonomisi ve tarımı gibi bütün yönleri ile ele alınacağı bu toplantıya çok sayıda üniversiteden katılım olmasını bekliyoruz. 
    Başta Havsa'lı akademisyenler olmak üzere Havsa ile ilgili çalışmaları olan araştırıcılara ulaşmaya çalışıyoruz. Rektörlüğümüz aracılığı ile ülkemizin bütün üniversitelerine duyuru yaptık. Daha şimdiden olumlu geri dönüşler alıyoruz.
    havsasempozyumu.trakya.edu.tr ismi ile web sayfası hazırladık ve kayıtlara başladık. Sunulan bildiriler sempozyumun tamamlanmasından sonra bir kitapta toplanacaktır. Böylece ilçemizin her yönü ile ele alındığı bir kitap ortaya çıkacaktır. Düzenlenen bu toplantıya yolu ve gönlü Havsa'dan geçen herkesi bekliyoruz”  dedi. 
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com