Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Ocak 2022 Pazar
Melahat Kilimci Ortaokulu Tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı Düzenlendi
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında 25 Kasım 2021 Perşembe günü Melahat Kilimci Ortaokulu'nda Bilim Fuarı düzenlendi.

Sertkan YILMAZ

    TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında 25 Kasım 2021 Perşembe günü Melahat Kilimci Ortaokulu'nda Bilim Fuarı düzenlendi.
    Melahat Kilimci Ortaokulunda bu yıl 5'incisi düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarına Fen Bilimleri alanında 5, Türkçe alanında5, Sosyal Bilgiler Alanında 2, Matematik Alanında 3, Beden Eğitimi alanında 2, İngilizce alanında 6,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında 2 proje olmak üzere toplam 25 proje 48 öğren-ci ve 13 danışman öğretmenin özverili çalışmalarıyla hazırlandı.
    Fuar açılışına İlçemiz Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, İlçemiz Belediye Başkan Av. Aydın Balkan, İlçemiz Jandarma Komutanı Teğmen Mert Kip, İlçemiz Emniyet Müdürü V. Ahmet Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    Melahat Kilimci Ortaokulu Müdürü Ebru Baykal açılış konuşması yaptı. Baykal konuşmasında; “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Değerli Protokol Üyeleri, Okulumuz ile TÜBİTAK 'ın ortaklaşa yaptığı 4006 Bilim Fuarına hoş geldiniz.
    Bu Fuarların amacı, Öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.
    Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda Fen Bilimleri alanında 5 proje, Türkçe alanında 5 proje, Sosyal Bilimler alanında 2 proje, Matematik alanında 3 proje, Beden Eğitimi alanında 2 proje, İngilizce alanında 6 proje, Din Kültürü  ve Ahlak Bilgisi alanında 2 proje olmak üzere toplam 25 Projeyi 48 öğrencimiz 13 danışman öğretmenin nezaretinde özverili  çalışmalarını ortaya koydular. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Yapmış olduğumuz bu etkinliğe katıldınız, bizleri onurlandırdığınız, için hepinize okulumuz adına teşekkür eder, Saygılar sunarım.” dedi.
    Batı Ekspres gazetesi olarak Fuarda Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik eder, bu tür fuarların her geçen gün artarak düzenlenmesini temenni ederiz. 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com