Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Aralık 2022 Cumartesi
“Havsa Deremiz Islah İçin İhaleye Çıkıyor”
Yıllardır taşkınlara neden olan yoğun yağışlarda sanayi sitesini olumsuz etkileyen ilçemizin önemli sorunlarından Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi 8 Aralık 2021 Çarşamba günü saat: 10.00 da ihaleye çıkıyor.

Nilay YILMAZ

    “Geçtiğimiz bahar aylarında müjdesini verdiğimiz ıslah projemizde artık sona geldik.” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi 8 Aralık 2021 Çarşamba günü ihaleye çıkacağının müjdesini verdi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamada; “Havsa Deremiz ıslah için ihaleye çıkıyor. Gelecek ay yapılacak ihale sonrası ilk kazmayı da inşallah birlikte vuracağız. Kasım'ın soğuğuna rağmen aldığımız güzel haberler içimizi ısıtıyor ilçemize kazandıracağımız güzel projeler için çalışmaya devam ediyoruz.
    Geçtiğimiz bahar aylarında müjdesini verdiğimiz ıslah projemizde artık sona geldik. Havsa Deresi Taşkın Koruma Projesi 8 Aralık 2021 Çarşamba günü saat: 10.00 da ihaleye çıkıyor.
    Tamamlanan projemize göre üzerinde bir adet araç köprüsü, 3 adet yaya köprüsü, ışıklandırması da yapılacak projede Sokollu Mehmet Paşa İlkokulumuz'dan yaklaşık 100-150 metre gerisinden başlayarak E-5 diye adlandırdığımız D-100 karayolu köprüsüne değin uzanan alanda kanalımız inşa edilecek. 
    Yapılacak ıslahın ardından da yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, parklarıyla, kafeleriyle “Havsa Yaşam Alanı Projemizi” yine hep birlikte hayata geçireceğiz. 
    Maliyeti yaklaşık 15 - 20 milyon civarında olacağını tehmin ediyoruz. Gayet yüksek bütçeli bir proje olacak. Belediye olarak böyle büyük bir projeyi yapma imkanımız yoktu. Bu projede bize destek oldukları için Tarım Bakanımız Bekir Pakdemir'e Vekilimiz Dr. Fatma Aksal'a, İl Başkanımız Belgin İba'ya ve tabiki Cumhurbaşkanımıza bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. 
    Dere ıslahının ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com