Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Aralık 2021 Perşembe
Ulu Önder Atatürk'ün 83'üncü Ölüm Yıldönümü
Milletimizin kurtarıcısı, tarihe iz bırakan lider, devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin üzerinden 83'ncü yılında, sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Sertkan YILMAZ

    Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83. Yıldönümü olan 10 Kasım Çarşamba günü bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle anılacak. 
    İlçemizde ilk tören 10 Kasım 2021 Çarşamba sabahı 08:45'da Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına  çelenklerin konulmasıyla başlayacak.
    Saat 09:05'te Belediye hoparlöründen verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulacak. 
    Anma programı saat 09:30'da Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonun'da başlayacaktır. 
    Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından “Mustafa Kemal'e Giden Yol” Adlı Şiir okunacak. Atatürk ile ilgili video gösterimi gerçekleşecek.
    “Atatürk'e Mektup” ile devam eden programda  “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı şiir okunacak. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, “Atatürk Demek” adlı video gösterimi ile sona erecek.
    Batı Ekspres Gazetesi olarak Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83'üncü Yıldönümünde O'nu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com