Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Aralık 2021 Perşembe
İlçemiz Belediye Başkanı Balkan, Projeler İçin Ankara'da
İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ilçemizin uzun yıllardır hayal ettiği ve gerçeğe dönüşen Havsa İç Gümrük Projesi başta olmak üzere ilçemizde devam eden ve yapılması planlanan yatırımların süreçlerini takip etmek amacıyla 03 Kasım 2021 Çarşamba günü gittiği Ankara'da yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştiriyor.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan Ankara'ya giderek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlçemizde yapılan, devam eden ve yapılacak olan çalışmalar ve projeler ile ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunan Balkan ilk olarak AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte  Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay'ı ziyaret etti.
    “İlçemize ve bölgemize büyük bir dinamizm getirecek İç Gümrüğü inşallah birlikte hayata geçireceğiz.” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Vekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal ile Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Rıza Tuna Turagay'ı ziyaret ettik. 
    Ziyaretimizde İç Gümrük projemizin yapım kısmını takip eden Destek Hizmetleri Genel Müdürü Oğuzhan Şatıroğlu'da eşlik etti.
    Projenin geldiği aşamayı ve süreci takip ediyoruz. İlçemize ve Bölgemize büyük bir dinamizm getirecek İç Gümrüğü inşallah birlikte hayata geçireceğiz.” dedi.
    Sonrasında İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ve AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ı ziyaret etti.
    “İlçemizde kapsamlı değişiklikler yapmaya, hemşehrilerimize yeni bir Havsa çehresi kazandırmaya kararlıyız.” diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, “Vekilimiz Sn. Dr. Fatma Aksal ile Ankara'daki işlerimizi takip etmeye devam ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız'da Bakan Yardımcısı Sayın Fatma Varank'ı ziyaret ettik. 
    Gaz şebekemizin döşenmesi sonrası Fatih Caddemiz'de yapacağımız düzenlemeler, İller Bankası'ndaki finansal destekler ve revize ettiğimiz meydan projemizi Bakanımız ile görüştük. İlçemizde kapsamlı değişiklikler yapmaya, hemşehrilerimize yeni bir Havsa çehresi kazandırmaya kararlıyız.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com