Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
02 Aralık 2021 Perşembe
Başkan Balkan, “Halihazır Haritalarımız Yenilenecek”
İlçemizde yıllardır beklenen imar planlarının yenilenmesi konusunda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İlçemizin en son 1989 yılında yapılan ve geçerliliğini yitiren haritası güncellenecek.

Nilay YILMAZ

    İller Bankası'nın uzmanları ile Havsa Belediyesi Fen İşleri İmar ve Şehircilik Müdürlüğü birimi bir araya gelerek “İmar Planı Revizyonu” çalışmalarına koordineli şekilde başlanmasının ardından “Havsa Sayısal Fotogramatik Halihazır Harita Yapım İşi” ihalesi sonuçlandı projenin imzaları atılarak yer teslimi yapıldı.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan yaptığı açıklamasında; “Sadece bugünün değil yarının Havsa'sını da birlikte inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz sonbaharda başladığımız “Havsa İmar Planı Revizyonu” çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor .
    İller Bankası üzerinden çıktığımız “Havsa Sayısal Fotogramatik Halihazır Harita Yapım İşi” ihalemiz sonuçlandı ve Ankara'dan iki firma ortaklığınca yüklenilen projenin imzalarını atarak yer teslimini yaptık. 
    Bu çalışma ile yapacağımız imar çalışmasına esas olacak, ilçemizin gerek uçak ile gerekse karadan yersel ölçümlerle fotoğraflaması yapılarak halihazır haritalarımız yenilenecek.
    İlçe'deki tüm projeler ve imar çalışmaları için gerekli olan, en son tüm ilçe için 1989 yılında yapılarak geçerliliğini yitirmiş haritalarımızı 2022 yılında yenilemiş olacağız.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com