Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Aralık 2022 Cumartesi
İlçemizde 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
19 Eylül 2021 Pazar Günü ilçemizde Gaziler Günü Kovid önlemleri kapsamında düzenlenen törenle kutlandı.

Nilay YILMAZ

    19 Eylül Gaziler Günü ilçemizde Korona virüs önlemleri kapsamında az sayıda katılım ile maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak Atatürk Anıtı'nda 19 Eylül 2021 Pazar günü düzenlenen tören ile kutlandı.
    19 Eylül 2021 Pazar Günü ilçemizde Gaziler Günü kutlandı. 
    Program saat 14:00 'da çelenklerin protokol sırasına göre Atatürk Anıtı'na sunulmasıyla başladı.
    Gerçekleştirilen törene Süloğlu Kaymakamı, Havsa Kaymakam Vekili Özgür Kaya, İlçemiz Belediye Başkan Vekili Sacit Sakarya Av. Aydın Balkan, İlçe Jandarma Komutanı Mert Kip, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tunç, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Gaziler katıldı. 
    Tören Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. 
    Anıta çelenk sunumu'nun ardından, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
    İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan J. Asb. Çvş. Oğuz Erkeman günün anlam ve önemini belirten konuşmasında,
    “Sayın Kaymakamım, Belediye Başkanım, Kahraman Gazilerimiz ve değerli Protokol Üyeleri.
    Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız uğruna, canlarını seve seve ortaya koyan, aziz gazilerimizin huzurunda, onları sevgiyle anmak, kahramanlıkları önünde saygıyla eğilmek ve onlara olan minnet borcumuzu ifade edebilmek amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz.
    Yüce Türk Milleti, tarihinin her döneminde iç ve dış düşmanlarla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu mücadele sonunda yazılan tarih, bugün kendilerini saygı ile andığımız gazilerimiz ve şehitlerimizin gösterdiği kahramanlıklarla yazılmıştır.
    Bu gün ise; Her karış toprağı mübarek ecdad kanıyla sulanan, aziz yurdumuzu bölerek parçalamaya çalışan vatan hainlerine karşı, mücadele eden gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde barış ve huzur ortamında yaşıyoruz.
    Vatan için gazi olmak, Türk için en büyük şereflerden birisidir. Bütün dünya milletlerinin kıskançlıkla baktığı ve kendi toplumlarına kazandırmaya çalıştıkları işte bu ülküdür.
    Türk insanı, vatanı uğruna ölümden hiçbir zaman korkmamıştır. Her Türk, vatanını sever ve ibadet eder gibi ona hizmet eder.
    Bu gurur ve şeref dolu günde, bize bu mutlu ve huzurlu günleri hazırlayan, gazilerimizi şükranla selamlıyor ve huzurlarınızda sesleniyoruz.
    Türk milletinin ölümsüzlüğünü, sizinle beraber bir kez daha dünyaya gururla haykırıyoruz. Sizler üzerinde sonsuza dek yaşayabileceğimiz vatan uğruna gazi oldunuz. Sağ olun, var olun.
    Sizlerden teslim aldığımız vatanımızı bizlerden sonraki nesillere de tertemiz teslim etmek için sizleri daima örnek alacağız. Bizlere bıraktığınız bütün eserleri sonsuza kadar yaşatacağımıza, yüce Türk Milletinin mutluluğu için çalışacağımıza, bağımsızlığımızı ve vatanın bütünlüğünü ebediyete kadar koruyacağımıza söz veriyoruz. Arz ederim.”dedi.
    Havsa Atatürk Ortaokulu öğrencisi Asya Özen Gazilerimize isimli şiirini okudu. Ardından Milli Egemenlik Parkı'na geçilerek ikramlar eşliğinde Gaziler ve protokol üyeleri sohbet ettiler.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com