Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Aralık 2022 Cumartesi
İlçemizde Kuru Fasulye Ekili Tarlalar İncelendi
“Kuru Fasulye Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında ilçemize bağlı Arpaç köyünde proje uygulanan alanlarda incelemelerde bulunuldu.

Nilay YILMAZ

    Kuru fasulye üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan “Kuru Fasulye Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında ilçemize bağlı Arpaç köyünde proje uygulanan alanlarda incelemelerde bulunuldu.
    Havsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Kartal konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı yazılı açıklamada;Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Müdürlüğümüzce yürütülen Kuru Fasulye Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi ile ilgili İlçemiz Arpaç Köyünde İl Müdürümüz Sayın Atilla Bayazıt, Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Proje İzleme ve Sektörel Veriler Birim Koordinatörü, İlimiz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü, İlçe Müdürlüklerimiz, proje sorumlusu Teknik elemanlarımız ve proje paydaşı üreticilerimizin katılımlarıyla proje uygulanan alanlarda incelemelerde bulunuldu.
    Proje kapsamında İlçemizde 8 köyde 25 üreticiye 122 da alanda ekilmek üzere 1180 kg %75'i Bakanlık destekli olmak üzere kuru fasulye tohumu dağıtımı gerçekleştirildi..
    Yapılan incelemelerde ekilişlerin sorunsuz bir şekilde tamamlandığı, bitki gelişimlerinin yeteri düzeyde olduğu ve çiçeklenme döneminin tamamlandığı gözlemlendi. 
    Bitkisel Üretim Genel Müdürü ile üreticilerimiz telefon aracılığıyla direkt olarak görüştürülerek bilgi alışverişinde bulunmaları ve yeni projeler ile ilgili taleplerini birinci ağızdan iletmeleri sağlanmıştır.” dedi.
 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com