Anasayfa Gündem Siyaset Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
03 Aralık 2022 Cumartesi
İlçemizde İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı
İlçemizde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Hükümet konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunma ile gerçekleştirildi.

    13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi.
    2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen İlköğretim Haftası, Atatürk Anıtında  düzenlenen törenle başladı. Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, Şube Müdürü Hakan Uzun ve Okul Müdürlerinin hazır bulunduğu tören çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrasında tören sona erdi.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;Uzun bir sürenin ardından tüm kademelerde ve sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime başlamanın, ilköğretim haftasını öğrencilerimizle birlikte kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.
    Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen en önemli süreçlerden birisidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür,bağımsız,şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözüyle eğitimin önemine işaret etmiştir.
    Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dahilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.
    Sevgili öğrenciler, şunu her zaman biliniz ki bizler daima sizleri kendinize, ailenize,çevrenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetiştirmenin gayreti içinde olacağız.
    Kıymetli meslektaşlarım; yeni nesli, ülkemizin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
    Değerli veliler; sizlerle birlikte sürekli iletişim içinde, yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarımızı, Türk Milli Eğitim amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz.Şunu biliniz ki, bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın, ağır sorumluluğunu omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz.
    Bu duygu ve düşüncelerle “İlköğretim Haftası’nı” kutluyor, tüm eğitim paydaşlarımızın başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com