Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
16 Ekim 2021 Cumartesi
Hasan Aktaş,“Çiftçi Bitkin,Vatandaş Küskün”
Geçtiğimiz günlerde çeltik alım fiyatları açıklanmasının ardından İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, “Açıklanan fiyatlar üreticiyi tatmin etmedi.” dedi.

Nilay YILMAZ

    Aktaş; “Çeltik fiyatlarımız açıklandı. Çiftçimizin memnuniyeti açısından baktığımızda fiyatlar üreticinin beklentisini karşılamadı. Çünkü geçen yılla bu yıl arasında maliyetlerde minimum yüzde 100 artış oldu.
    Pandemi dolayısıyla Dünya'da ve ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar, bütün Dünya ülkelerinde tarım ve gıda sektörünün dolayısıyla üretiminin önemini bir kez daha hatırlatmasına rağmen ülkemizde çiftçimize verilen değeri açıklanan fiyatlar tekrar bizlere göstermiştir.” dedi.
    “Bölgemizde halen ayçiçeği hasadı devam ediyor gümrük vergisi sıfırlanıyor, yurt dışından ayçiçeği geliyor.” diyen Aktaş, “Bu yanlış uygulamalardan dönülmesi gerekmektedir.” dedi.
    İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Aktaş; “Bölgemizde ayçiçeği hasadı yapılıyor, fiyat açıklanmıyor, her yıl olduğu gibi bu yılda gümrük vergisi sıfırlanıyor, yurt dışından ayçiçeği geliyor. Hal böyle olunca ülkemizde maalesef çiftçi bitkin, vatandaş küskün.
    Bu yanlış uygulamalar çiftçiyi üretime küstürmekten başka bir şeye yol açmayacakken kısa zamanda bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen canla başla çalışan tüm çiftçilerimize sağlıklı ve bereketli hasatlar diliyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com