Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
27 Eylül 2021 Pazartesi
İlk Köy Kadın Üretici Kooperatifimizi Kuracağız
İlçemizde ilk Köy Kadın Üretici Koopertifi'nin kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda üretici kadınlar AK Parti Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan ile birlikte İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ı makamında ziyaret ederek ilk toplantılarnı gerçekleştirdi.

Nilay YILMAZ

    İlçemizde ilk Köy Kadın Üretici Koopertifi'nin kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda üretici kadınlar, İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'ı makamında ziyaret ederek ilk toplantılarını gerçekleştirdi. 
    AK Parti Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan ve Osmanlı Köyü'nden üretici kadınların katıldığı toplantı sonrasında Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, yeni bir üretici kadın Kooperatifi kurmak amacı ile ilk toplantımızı gerçekleştirdik dedi. 
    Toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Balkan; 
    “Osmanlı Köyü'müzün azimli, çalışkan kadınları ile Kooperatif kurma yolunda hazırlıklara başladık.
    Osmanlı Köyü'müzden Nezaket Erişmiş, Halime Özer, Tülay Yurdakul ve Kadın Kolları Başkanımız Derya Tezcan ile Osmanlı Köyü'müzde yeni bir Üretici Kadın Kooperatifi kurmak amacı ile ilk toplantımızı yaptık.
    Amacımız Havsa'da Kadın Kooperatiflerimizin sayısını arttırarak, İlçemiz'de kadınların üretime ve ekonomimize katkılarını maksimum seviyelere ulaştırmak.
    Köyümüze, İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını, diğer köylerimize de örnek olacak başarılı bir kooperatife ulaşmayı diliyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com