Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
27 Eylül 2021 Pazartesi
İlçemiz Kır Bahçesinde İlk Nikah
Havsa Belediyesi Kır Bahçesinde geçtiğimiz günlerde ilk nikah merasimi gerçekleştirildi.

Nilay YILMAZ

    İlçemizin önemli ihtiyacı olan kır düğün ve nikah salonu eksikliği sona erdi. Havsa Belediyesi Kır Bahçesi geçtiğimiz Cumartesi akşamı ilk nikah organizasyona ev sahipliği yaptı.
    İlçemizde düğün salonumuzun hemen arkası halı sahamızın da hemen yanında 2000 m2'nin üzerinde bir alan içerisinde kır bahçesi düğün salonu projesini hayata geçiren İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, “Kır Bahçemizde İlk nikamızı kıydık. Geçtiğimiz yıl yapımına başladığımız Kır Bahçemizde ne mutlu ki ilk nikahımızı bugün kıydık.İçinde bulunduğumuz bu salgın günlerinde açık alanlar daha önem kazandı. 
    İlçemiz için, yeni evlenecek çiftlerimiz için önemli bir eksiği gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz.
    Yıllardır ilçemizde 100. yıl iş hanımızın bodrumunu nikah salonu olarak kullanıyoruz. Gençlerimizin mutluluğa ilk adımı attıkları o özel anlarından olan nikahlarını maalesef bu bodrum katında kıyıyorduk. Bugün burada açık alanda gençlerimizin mutluluğuna şahitlik ederken sonbahar ve kış aylarında da İlçemizde yıllardır eksikliğini hissettiğimiz nikah salonumuzda nikah merasimlerimizi gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımız hala devam ediyor. Nikah salonumuz ve kır bahçemizin içinde bulunduğu kompleks haline getirmiş olduğumuz bu alanda gençlerimizin mutluluğa ilk adımı attıkları bu özel anlarına bizlerde şahitlik etmiş olduk.
    Büşra Orcan ve Ahmet Çakırlı çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. 2000 m2 alana sahip Kır bahçesi düğün salonumuz ve nikah salonumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com