Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
27 Eylül 2021 Pazartesi
Havsa Halk Eğitimi Merkezi İş Garantili Kurslarıyla Türkiye'de Tek Olma Özelliğini Taşıyor
Havsa Halk Eğitimi Merkezi bu yıl “Gel İşin Olsun” projesi altında açtığı İş Garantili kurslarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 Sertkan YILMAZ

   Havsa Halk Eğitimi Merkezi bu yıl yaptığı çalışmaların arasından istihdama yönelik “Gel İşin Olsun” projesi altında açtığı İş Garantili kurslarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Havsa Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi ve ADAŞ Trakya tekstil iş birliğiyle açılan 140 saatlik kursları bitiren 26 kursiyer iş başı yaptı. 
    Kursu başarıyla bitiren kursiyerler hemen iş sözleşmelerini imzalayıp birkaç gün içinde de işe başladılar. Kurslar, kursiyerlerle hiçbir ad altında ücret alış-verişi yapılmadan açılıp yürütüldü. Katılımcıların çoğu ilçe merkezimizden ve köylerden olup Edirne merkezden ve çevre ilçelerden de kursa gelenler oldu. Halk eğitimi merkezimiz Türkiye çapındaki 997 halk eğitimi merkezi arasından, kursiyerlerle ücret alış-verişi yapılmayan ve kursu başarıyla bitiren tüm kursiyerlerin işe başlayabildiği tek kursu açmış olmanın haklı gururunu yaşıyor.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com