Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
27 Eylül 2021 Pazartesi
Gaytancıoğlu Kuzucu ve Kabaağaç Köylerini Ziyaret Etti
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden ve İl Genel Meclisi Üyesi Serdar Çığla ile birlikte geçtiğimiz günlerde Havsa'nın Kuzucu ve Kabaağaç Köylerini ziyaret etti.

Nilay YILMAZ

    Kuzucu Köyünde tren yolu yapımı sırasında hafriyat dökülen mera alanını inceleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Toprak dökülen alanlarda tepeler oluşmuş. Açılan kanallara su içmeye giden hayvanlar düşüyor ve araçlarla çıkarılmak zorunda kalınıyor. Kuzucuk Köyünün 4 bin dönüm merasının 2 bin dönümü bu durumda. 
    Meranın yüzeyinde yok denecek kadar az nebati toprak kalmış. Erozyonla gelen topraklar tarım alanlarına akıyor ve buralarda ekili ürünlere zarar veriyor. Bu alanlar bir an önce sözde değil gerçekten tekrar mera haline getirilmeli, hayvancılık yapan vatandaşlarımızın hizmetine sunulmalıdır.” dedi.
    Daha sonra Kabaağaç Köyüne geçen Doç. Dr. Gaytancıoğlu ve beraberindekiler burada vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, köy muhtarı Hayrettin Tuna ile birlikte hızlı tren çalışmaları sırasında doldurulan meraları yerinde inceledi. 
    Doç. Dr. Gaytancıoğlu, toprak doldurulan meralarımızın eski verimli haline getirilmesi ve yeniden hayvancılığa köylüye kazandırılması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti. 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com