Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
Bitkisel Üretim Desteklemelerinde Son Gün 31 Mart
Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği için son başvuru tarihi 31 Mart 2021 olarak açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığının bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvurular dilekçe ve ilgili eklerle birlikte belirtilen süre içerisinde tarım il/ilçe müdürlüklerine yapılacak.

Sertkan YILMAZ

    Tarım ve Orman Bakanlığının bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Dilekçe ve ilgili eklerle birlikte belirtilen süre içerisinde tarım il/ilçe müdürlüklerinden yapılacak başvurularda Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği için son tarih 31 Mart olarak açıklandı.
    Konu ile ilgili olarak Havsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Kartal gazetemize yazılı açıklamada bulundu. Kartal açıklamasında; “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ no:2020/ 31) doğrultusunda Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre Fark Ödemesi Desteği kapsamında İlçemizde yetiştiriciliği yapılan Yağlı Tohumlu Bitkiler (Yağlık Ayçiçeği ve Kanola) Fark Ödemesi Desteği dosyalarının son teslim tarihi 31.03.2021 Hububat Baklagil ve Dane Mısır (Arpa, Buğday, Yulaf, Tritikale, Çeltik, Dane Mısır, Kuru Fasulye ve Nohut) Fark Ödemesi Desteği dosyalarının son teslim tarihi 30.04.2021 olup mağduriyet yaşanmaması için dosyalarını halen teslim etmeyen üreticilerimizin son başvuru tarihine kadar İlçe Müdürlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com