Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
İYİ Parti'den Danıştay Kararına Tepki
Geçtiğimiz günlerde Danıştay tarafından andımızın okumaması ile ilgili alınan karara tepki gösteren İyi Parti Havsa İlçe Başkanlığı parti binasına andımızı astı. Konu ile ilgili olarak İlçe Başkanı Hasan Aktaş gazetemize açıklamada bulundu.

Sertkan YILMAZ

    Danıştay'ın andımız kararı ile ilgili olarak tartışımalar devam ediyor. İYİ Parti, Havsa İlçe Başkanlığı binasına, andımızın yazılı olduğu pankart asıldı.  İYİ Parti, Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş gazetemize konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Alınan karara tepki gösteren İlçe Başkanı Hasan Aktaş;
    “Danıştay'ın vermiş olduğu karara göre bundan sonra okullarda Andımız okunmayacak. Buna son derece üzgünüz.  Andımız yeni kuşakların Türklük bilinciyle yetişmesine sebeptir. Çocuklarımız ilkokuldayken her sabah okulun önünde Andımızı okuyarak bir Türklük bilinci oluşur. Bunu okullardan kaldırmanın, çocuklara söyletmemenin sebebi nedir bunu bir türlü anlamış değiliz. Geriye dönüp baktığımız zaman 2013 yılında buna itiraz edenler, açılım sürecinde Abdullah Öcalan ve Kara Yılanın talebi olduğunu biliyoruz. Bu süreçte Andımızı okullardan kaldırdılar. Geldiğimiz noktada zaten açılım süreci fiyaskoyla sonuçlanmış. Bu konuda karar olmasına rağmen okullarımızdan ebediyen kaldırılması bizi son derece rahatsız ediyor. Bugün TBMM'de gurup toplantısında Genel Başkanımız Meral Akşener, grubu Andımızla açarak, bir ilkokul çocuğunu milletin kürsüsüne çıkararak, Andımızı okuttu. Tüm Milletvekilleri ayakta dinlediler. Sonunda da Milletvekillerine iyi dersler diyerek ayrıldı. İnşallah iktidarımız döneminde biz İYİ Parti olarak tekrar Andımızı okullarımızda çocuklarımıza söyletmeye çalışacağız. 
    Zorlu bir süreçten geçiyoruz, bunun farkındayız. Ama bu iktidarın gidişi yakındır. İlk seçimlerde Allah'ın izniyle bunları göndereceğiz ve okullarımızda yine çocuklarımıza Andımızı okutmaya başlayacağız. Biz parti olarak da Türkiye genelinde tüm teşkilatlara Andımızı asarak okutulması noktasında gayret sarf ediyoruz. Burada STK'lara da büyük görevler düştüğüne inanıyorum. İsminin başında Türk olan tüm STK'lar Andımıza sahip çıkmalı. Bu milli bir görevdir. Hepimizin görevidir. 1933'lü yıllarda yazılmış bir yemindir. Çocuklarımıza bir özgüven kazandırıyordu. Tekrar okullarımızda inşallah iktidarımız döneminde okutulmaya başlanacaktır diye ümit ediyorum.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com