Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
İstihdam Yaratacak Proje 'Gel İşin Olsun' Hayata Geçiyor
İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçemiz Kaymakamlığı önderliğinde Adaş Trakya Tekstil ile protokol imzaladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına Korona Virüs pandemisi sürecinde ilçemizde istihdam oluşturacak 'Gel İşin Olsun' isimli proje imzalanan protokol ile hayata geçiyor.

Sertkan YILMAZ

    Proje ile ilgili olarak İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;
    “Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecinde istihdam oluşturacak bir proje hayat geçiriliyor.
    Havsa Kaymakamlığı önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde ilçemiz Halk Eğitimi Merkezi ile Adaş Trakya Tekstil arasında gerçekleştirilen ve “Gel İşin Olsun” ismi verilen proje kapsamında ilçe halkımız için iş garantili kurslar açılacaktır.
    İlçe Kaymakamımızın önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Adaş Trakya Tekstil arasında protokol imzalandı.
    Protokol kapsamında Halk Eğitimi Merkezimizce halkımıza yönelik açılacak meslek edindirme kursu için kayıtlar gerçekleştirilecektir. Kursa başvurmak isteyenlerin kayıtları Halk Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Kurslara kayıt için 18-35 yaş arası olmak, en az okur-yazar olmak yeterli olup başvuru şahsen yapılacaktır. 
    140 Saat olarak yapılacak kurslar, tüm pandemi tedbirleri alınarak Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin giyim üretim teknolojisi atölyelerinde, Adaş Trakya Giyim Sanayi yetkilileri tarafından kurulacak olan son teknoloji makinalar ve usta eğiticiler eşliğinde, ortalama 20'şer kursiyer ile oluşturulacak ve etaplar halinde devam edecektir.
    Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz ilçemizde bulunan Adaş Trakya Tekstil Fabrikasında işe başlayabileceklerdir.
    Göreve geldiğinden beri ilçe halkımızın en büyük sorunu olan istihdamı arttırmak için çeşitli projeler üretmeye çalışan Kaymakamımız Sayın Reşit Özer Özdemir'e ilçe halkımız adına teşekkürlerimizi sunarız.”

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com