Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
13 Nisan 2021 Salı
Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı Yıldönümü
Büyük zaferin onurunu ve gururunu yaşadığımız Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı Yıldönümü dolayısıyla 18 Mart 2018 Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Günü Anma Töreni düzenlenecek.

Sertkan YILMAZ

    Dünya tarihinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Tarihin seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi, Milletimizin hiçbir zaman ödün vermediği bağımsızlık ve onuruna düşkünlüğünün bir simgesi olduğu gibi, tüm dünyanın örnek aldığı, eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanıdır.
    Büyük zaferin onurunu ve gururunu yaşadığımız Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı Yıldönümü dolayısıyla 18 Mart 2018 Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde 18 Mart Şehitler Günü Anma Töreni düzenlenecek.
    Saat 10:00'da başlayacak törende çelenklerin Atatürk Anıtı'na sunuluşunun ardından Atatürk ve Şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımız okunacak, Şanlı Bayrağımız göndere çekilecek. Günün anlam ve önemini belirten konuşma J.Asb.Çvş. Oğuz Erkeman tarafından yapılacak. Törende Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Neslihan Girgin  tarafından şiir okunacak. Çelenk Sunma Törenine müteakiben Sokollu Camii'ndeki ve Şehit Mezarlığı'ndaki şehitlerimiz ziyaret edilecek ve Şehit Mezarlığı başında İlçe Müftülüğünce dua okunacaktır.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com